Atam İzindeyiz Bizde Fenerbahçeliyiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Atam İzindeyiz Bizde Fenerbahçeliyiz

Senin neyine vuruldum biliyormusun, o sahaya çıkarken, taraftarı selamlarken, herkesin sana hayranlıkla bakmasına. Kısacası senin asaletine vuruldum FENERBAHÇEM

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fenerbahçe'nin dergisi temmuz ayında taraftarlarıyla buluştu

YazarMesaj
feneran
Admin

Fenerbahçe'nin dergisi temmuz ayında taraftarlarıyla buluştu Empty
MesajKonu: Fenerbahçe'nin dergisi temmuz ayında taraftarlarıyla buluştu   Fenerbahçe'nin dergisi temmuz ayında taraftarlarıyla buluştu Icon_minitimeC.tesi Tem. 07, 2012 8:18 am

Fenerbahçe Dergisi’nin 113 no’lu Temmuz 2012 sayısı; önümüzdeki sezon 3 kulvarda mücadele verecek profesyonel futbol takımımızın kadrosuna kattığı yeni transferlerimiz Dirk Kuyt, Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım ve Salih Uçan’ın bulunduğu fotoğrafı, Şampiyonlar Ligi tasarımıyla kapağına taşıyor. Derginizin yeni sayısı "Layık olduğumuz yerdeyiz" başlıklı kapağıyla bayilerdeki yerini aldı.
Derginiz, bu sayısında da sizlere 50 x 70 cm. ebatlarında poster armağan ediyor. Bu ayki posteriniz Hollandalı transferimiz Dirk Kuyt’e ait.
Öte yandan, Fenerbahçe Dergisi’nin tirajı 68.000’i geçti. Aynı zamanda sadık birer okuyucumuz olan Büyük Fenerbahçe taraftarına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.
Fenerbahçe Dergisi’nin taklitlerinden sakının, derginizi ekleriyle birlikte tükenmeden alın.
Fenerbahçe Dergisi’ne abone olup, avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 444 19 75 veya 0850 480 1907’yi arayın. Ayrıntılar derginizde…
Hepinizin müptelası olduğu Fenerbahçe Dergisi’nin son sayısından çarpıcı başlıklar:
• Kuyt: "Fenerbahçeli olmak ne güzel bir şey"
Yeni sezonda 3 kulvarda mücadele verecek olan Fenerbahçemiz, kadrosunu Hollandalı milli yıldız Dirk Kuyt ile güçlendirdi. Liverpool’dan transfer edilen 32 yaşındaki tecrübeli golcü, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda taraftarımız huzurunda gerçekleştirilen özel bir törenle kendisini 3 yıllığına Kulübümüze bağlayan sözleşmeye imza attı. Kuyt, Fenerbahçe forması altında resmi karşılaşmalarda görev almak için sabırsızlandığını dile getirdi.
• Hasan Ali Kaldırım Fenerbahçemizde
Fenerbahçemiz, Kayserispor’un genç futbolcusu Hasan Ali Kaldırım ile, kendisini 5 yıllığına Kulübümüzün renklerine bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Kayserispor’da sergilediği futbol ile ilk 11’in vazgeçilmezi olan, Milli Takım’da da forma giyen başarılı sol bek, FB TV’de yapılan imza töreninde, "Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim" dedi.
• Mehmet Topal ile anlaşmaya varıldı
Dergimiz baskıya girerken; Kulübümüz İspanya’nın Valencia takımında 2 sezondur forma giyen milli oyuncu Mehmet Topal ile 4 yıllığına anlaşmaya vardı. 26 yaşındaki orta sahada görev alan Mehmet Topal artık Fenerbahçe’nin başarısı için ter dökecek.
• Salih artık bizde uçacak
Kulübümüz, Bucaspor’da forma giyen Salih Uçan’ı renklerine bağladı. Futbola Marmaris Belediyespor’da başlayan ve 2004 yılında Bucaspor’a transfer olan genç futbolcu ile 2016-17 sezonu sonuna kadar sözleşme imzalandı. Mevkii orta saha olan 1994 doğumlu futbolcuya, Fenerbahçemize hoş geldin diyor; sarı lacivert renkler altında başarılar diliyoruz...
• Bienvenu Kamerun’u her açıdan kalkındırıyor
2011-2012 sezonun sona ermesiyle birlikte Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları da dinlenmek için kendi ülkelerine gitti. Bunlardan biri de Kamerunlu oyuncumuz Henri Bienvenu’ydu. Tecrübeli oyuncumuz dinlenmenin yanı sıra ülkesinde bir dizi sosyal yardımlaşmaya da imza attı.
Bienvenu, tatil için gittiği ülkesinde Garoua kasabasına düzenlenen bir yardım yürüyüşüne katıldı. Bu kasabada yaşayan insanların sağlık, giyim ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli ekipmanları götüren Kamerunlu oyuncu, Garoua’da Milli Takım ve eski takım arkadaşlarının da katıldığı bir de yardım maçına çıktı.
Yardım maçında tüm oyunculara beraberinde getirdiği Fenerbahçe formalarını dağıtan ve her iki takımın da bu formalarla mücadele ettiği yardım maçının galibi Bienvenu’nun bulunduğu takım oldu. Kamerun’daki futbol takımlarının geleneksel olarak maç sonu kazanan takıma verdiği topun sahibi ise yine oyuncumuz Bienvenu idi. Mücadele sırasından patlayan topu teslim alan tecrübeli oyuncumuz, bu topu hayatı boyunca saklayacağını söyledi.
Ayrıca; onur konuğu olduğu bir gala gecesinde de yer alan oyuncumuz, bu kasabaya önemli miktarda maddi yardım yapmasının yanı sıra, kasabada spor ile ilgilenen gençlere de malzeme yardımı yaparak onları spor yapmayı sürdürmeleri için teşvik etti.
Bienvenu, bu ziyareti sırasında gençlerle bir araya gelerek sporun hayatlarında nasıl bir önem taşıdığını ve onların hayatını nasıl değiştirebileceği ile ilgili bir de konferans verdi.
• Fenerbahçe’nin sağlığı Medical Park’a emanet
Kulübümüz ile Medical Park Hastaneler Grubu arasında yapılan anlaşma kapsamında; Futbol A Takımı, PAF Takımı ve Futbol Altyapı Takımlarımız olmak üzere Kulübümüzün bünyesinde bulunan tüm branşlarımızın tüm sağlık hizmetleri, 2014-15 sezonu sonuna kadar Medical Park tarafından üstlenildi. İki kurum arasında sağlanan 3 yıllık sağlık sponsorluğu anlaşması, geçtiğimiz ay içinde düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.
• Babalar Günü’nde Metris’e akın ettiler
Fenerbahçeli taraftarlarımız, bir yılını dolduran tarihi davada yargılanan Başkanımız Aziz Yıldırım ve Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu’nu Babalar Günü’nde de yalnız bırakmadılar. Kadıköy’de araç konvoy oluşturan binlerce Fenerbahçeli, çeşitli sloganlar eşliğinde Metris Cezaevi’ne kadar yol aldılar. Genci, yaşlısı konvoya eşlik eden tüm taraftarlarımız, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir sosyal bilinç ve inanç ile manevi babaları ilan ettikleri Başkanımız ve Asbaşkanımızı göremeseler de, onları ziyaret ettiler; o önemli günde yine en büyük moral oldular.
• Sesimiz bir de Başkent’te yankılandı
"Tarihi Dava" süresince Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimize olan destekleri ve inançlarını birer sosyal sorumluluk bilinciyle her fırsatta dile getirmeye çalışan taraftarlarımız geçtiğimiz ay içinde Ankara’da Anıtpark’ta bir araya geldiler.
• 2012-2013 kombine kartlar için genel satış sürüyor
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 2012-2013 sezonu kombine kartları için, eski hak sahipleri ve özel satışların ardından genel satış, 11 Haziran 2012 günü başladı. Geçtiğimiz ay içinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na gelerek önümüzdeki sezon seyir zevkini mabedimizden yaşamayı tercih eden taraftarlarımız Kombine Satış Merkezi’nin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
Her tribüne ayrı görselde kart basıldı
Kulübümüz, 2012-2013 sezonu kombine kartlarını, her tribün için farklı görsel ve grafikle bastırdı. Kombine kartların üzerindeki, "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak"; "Yaşam biter destek asla"; "Burası Kadıköy buradan çıkış yok"; "Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe"; "Fenerbahçeli olmanın gururu bize yeter"; "Hep destek tam destek" gibi Fenerbahçemiz ile özdeşleşmiş sloganlar taraftarlarımızca çok beğenildi. Özellikle geçtiğimiz Ocak ayında kaybettiğimiz efsane futbolcumuz Lefter Küçükandonyadis’in fotoğrafının basılı olduğu Türk Telekom Tribünü Kombine Kartı ile kalbimizde yaşayan "Ordinaryüs"umuz yad edildi.
• "Bizde o kupalardan zaten vardı…"
Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız geçtiğimiz sezon oldukça başarılı ve zorlu bir sezon geçirdi. Müzemizde bulunmayan kupalardan biri olan Şampiyonlar Ligi Şampiyonluk Kupası’nı kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Bu başarının önemli paydaşlarından biri olan takımımızın liberosu Nihan Güneyligil ile geçtiğimiz sezonu, libero sistemini, gelecek ile ilgili planlarını ve gelecek sezonu konuştuk.
Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:
01: Son üç senedir Dörtlü Finale gidip iki defa final oynayıp bir defa üçüncü olan bir takımın orada olmaması üzücü bir durum. Tabii takdir böyleyse yapacak bir şey yok. Biz de bu sene müzemizde bulunmayan CEV Kupası’nı almaya çalışacağız, o da çok keyifli olacak.
02: İlk kez libero olma teklifi bana geldiğinde, bunun nasıl bir sistem olduğunu anlamam biraz uzun sürdü tabii ama tabii ki rutin hale geldikten sonra dışarıda olduğunuz zaman bile kendinizi takımın bir parçası olduğunuzu hissediyorsunuz, oyunu okuyabiliyorsunuz ve en önemlisi dinleniyorsunuz. Libero gerçekten önemli bir mevki. Takım oyununda takımın beyni pasör olarak başlar fakat ona en yakın olan organ olarak da liberoyu söyleyebiliriz. Liberonun sağlam durması gereklidir, psikolojinizin sağlam olması gereklidir çünkü kurulan oyun sizden başlıyor.
03: Ben açıkçası geçtiğimiz sezonu başarılı olarak bitirdiğimizi düşünüyorum. Çünkü bizim uzun süredir başarılı bir grafiğimiz var. Bunun başlangıç noktası bir numaralı kupayı almaktı. Biz geçen sene çok güzel bir turnuva geçirerek bir numaralı kupayı yani Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu müzemize getirmeyi başardık. Kaçırılmış bir Türkiye Kupası ve Türkiye şampiyonluğu var. Bu ukalalık olarak algılanmasın ama biz zaten o kupaları almayı başarmıştık.
• Biz de orada olmalıydık

İlk kez 1960 yılında, Avrupa Uluslar Kupası adı altında Fransa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 14.’sü, Haziran ayı boyunca bizlere yaşattığı renkli görüntülerle birlikte sona erdi. Çekişmeli maçlar ve birbirinden güzel gollerin yanı sıra, büyük taraftar olaylarıyla birlikte Avrupa’daki siyasi çekişmelerin bir yansımasını da bize sunan Polonya-Ukrayna ortak yapımı EURO 2012, futbolun sadece futbol olmadığı basit gerçeğinin altını bir kez daha çizer gibiydi. Alper Kekeç’in kaleminden EURO 2012 gözlemleri derginizde…
• Yönetim Kurulumuzun görev dağılımı yapıldı; Abdullah Kiğılı: "Fenerbahçe müthiş bir kulüp"; Kurullar mazbatalarını aldı; 2 yıl daha MirosLOVE…; Mert’le 3 yıl daha; U18 Futbol Takımımız Türkiye Şampiyonu oldu; Bekir İrtegün 3 yıl daha Fenerbahçemizde; "Lefter / Futbolun Ordinaryüsü" kitabı satışta; Lefter Kupası 7 – 8 Temmuz’da yapılacak; Ordinaryüs anısına kaçırılmayacak bir sergi; Bego Ahmet’i uğurladık; Alex hepimizin idolü ; Fener’le Ankara sıcağı da başa çıkamaz; Asım Hoca yeni yerinde; FB TV’den geçen ay iki damat çıktı; Danimarkalı konuklar Kulübümüzü ziyaret etti; Emre Belözoğlu’ya şimdilik veda; Aramıza Hoşgeldin Beril Bebek; Genç Futbol Takımları 2012–2013 sezonu oyuncu seçmeleri listesi (İstanbul, Ankara, İzmir); Saracoğlu’na 15 bin yeni koltuk; Nevin Yanıt için "12.59" dediler; Değirmencioğlu Kebap sizleri bekliyor; Sodes kapsamında 70 öğrenci stadımızı gezdi; Demir çifti nikah sonrasında koşa koşa Saracoğlu’na geldi; Topuk Yaylası’nda bu keyfi siz de yaşayabilirsiniz; Eğlence ve eğitim Fenerbahçe Yaz Spor Okulları’nda bir arada!; Kulübümüze verilen 6 maçlık ceza 5’e indirildi ve daha birçok haber "Haber Turu" sayfalarımızla Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız. Haber turu sayfalarında ayrıca şubelerimize ait tüm haberleri de bulabileceksiniz.
•Doğukan Fuat Ensari: 10 parmakta 10 marifet diye buna denir…
Doğukan’ın Kanada karnesi: Amerikan futbolu, basketbol, masa tenisi, buz hokeyi, aşçılık ve yabancı diller… Onda hepsi mevcut… Gerek Fenerbahçe ismini gerekse ülkesinin adını gururla temsil eden sayısız sporcumuz bulunuyor. Bu gururun arkasında sadece kazandıkları uluslararası sportif başarılar değil, eğitim hayatlarındaki başarılar da mevcut… Bu satırlarda okuyacağınız genç adam da işte bu isimlerden biri. Doğukan Fuat Ensari, Fenerbahçe Koleji’nin sıralarından yetişen gurur kaynaklarımızdan sadece bir tanesi…
• Bir kararlılık ve Fenerbahçelilik dersi: Jülide’nin zaferi
Haberimizin başkahramanı Jülide Özgebayram. Jülide, İzmir’in Selçuk ilçesinde yaşayan 5. sınıf öğrencisi ve söylemeye gerek yok ama Fenerbahçeli. Babası Murat Özgebayram bize ulaştığında, kızının hepimizi şaşırtan bir olaya imza attığını öğrendik.
Jülide, 2011-2012 sezonunun tamamlanıp şampiyonluğun belli olmasının ardından okulunun kantinine şampiyon takımın formasının asıldığını görmüş ve okul müdürlüğüne yazdığı bir dilekçeyle daha önceki senelerde böyle bir uygulama yapılmadığını vurgulayarak rahatsızlığını dile getirmiş. Ve nihayetinde forma kantinden kaldırıldı.
• Baki Aydın yazıyor: "Altyapıda Fenerbahçe fırtınası esti"
Faaliyet gösterdiği tüm branşlarda şampiyonluk mücadelesi veren Türk sporunun öncüsü ve ilklerin kulübü Fenerbahçe, altyapı çalışmalarını da ihmal etmiyor. Altyapıdan oyuncu yetiştirme konusunda da Türkiye’de öncülük yapan Fenerbahçe, bu çabalarının meyvelerini altyapı takımları ve sporcularının kazandığı şampiyonluk, madalya ve kupalarla topluyor. 2011-2012 sezonunda da fırtına gibi esen Fenerbahçe altyapı takımları birçok şampiyonluk kupasını müzemize kazandırdı ve kazandırmaya devam ediyor. Kulübümüz, altyapı takım müsabakalarında 2012/Ocak-Haziran döneminde (20.06.2012 tarihi itibarıyla) futbolda 3 Türkiye, basketbolda 4 Türkiye ve 2 İstanbul, voleybolda 2 İstanbul, masa tenisinde 1 Türkiye ve 2 İstanbul, atletizmde 1 Türkiye şampiyonluğu kazandı. Detaylar derginizde…
• Eski başkanlarımızdan saygıdeğer yazarımız Faruk Ilgaz bu ay, "Fenerbahçe’nin 1 no’lu üyesi ve ilk başkanı Sayın Ziya Songülen" konulu yazısı ile sizlerle buluşuyor.
• Sibel Kurt / Sibel’in Sahası’nda konuk: Yavuz Şimşek
"Fenerbahçeli olan Fenerbahçe’ye karşı forma giymez!"
Yıl 1968… Fenerbahçe, şimdiki adıyla Şampiyonlar Ligi’nde ilk turda İngiltere’nin ünlü takımı Manchester City takımı ile eşleşmişti. Maç 0-0 sonuçlanmıştı. Bu o günkü şartlarımız için çok çok büyük bir başarıydı. O gün oynanan o maçın kahramanıysa kalemizi sanki etten bir duvar örerek koruyan ünlü kalecimiz Yavuz Şimşek’ti. Onun o günkü başarı hikâyesini ve dolu dolu geçen spor yaşamını zevkle okuyacağınıza eminim.
01: O 1957 yıllarında hayalimde yaşattığım Fenerbahçe Spor Kulübü’nü yerlere, göklere sığdıramıyordum. Ne gariptir ki tesadüfler insanı öyle bir yerlere getiriyor ki Fenerbahçe Spor Kulübü’nde forma giymek nasip oldu
02: 1967’de lise son sınıf öğrencisiyken okul müdürümüze Faruk Ilgaz, Semih Bayülgen, Fikret Arıcan, Ahmet Erol geldi. Müdür, "Fenerbahçe Spor Kulübü’ne gitmezseniz bu okul bitmez." dedi.
03: Faruk Ilgaz Başkanımız "Hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz." diye yazan bir mektup gönderdi. Benim bir sene yaşamımı temin edip, jübilemi yaptı ve bana "Senin bunca yaptıklarından sonra Fenerbahçe hiçbir zaman bunun altında kalmaz, istediğin tarih senin jübilendir." dedi. Sezonun ilk hazırlık maçını bana jübile olarak verdiler. Bu da Kulübümün ve Faruk Başkanımın bana yaptığı bir jesttir.
• Dr. Sedat Hayran’ın hazırladığı VIP KONUK’ta bu ay: Behzat Gerçeker
"Nasıl Leyla Mecnunsuz olmazsa, Fenerbahçe de Aziz Yıldırımsız olmaz"
1993 yılında Sayın Engin Titiz ile kurduğu ENBE Orkestrası’nın şefliğini yapan, yurt içi ve yurt dışında imza attığı birçok başarılı projelerle ödüllere doymayan, Dünya starlarına yaptığı hit besteleriyle gündeme oturan, kendine özgü stili ve yaratıcı özelliğiyle pek çok operaya, müziğe ve dansa hizmetler sunan, gençleri yetiştirmeye önem veren çok saygın bir eğitmen. Müziğin yanı sıra tenis sporunda adını duyurup ulusal takım formasını giyen dünya tenis yarışmalarına katılarak ülkemizi temsil eden başarılı bir sporcumuz. Karizmatik, güler yüzlü, ayrıca çok keyifli, onunla birlikte zaman geçirirken insana gerçekten büyük huzur ve mutluluk veren değerli müzik ve spor adamı. Sayın Behzat Gerçeker Beyefendi’yi siz değerli taraftarlarımız için ayın "VIP Konuğu"nda ağırladık.
01: Bütün amacımız tabii ki Başkanımızı yeniden başımızda görmektir. Bu pozitif olgu ise bize büyük onur ve mutluluk verecektir. Sonuç olarak özellikle Sayın Aziz Başkanımız için benim söyleyeceğim tek şey; "Leyla Mecnunsuz olmuyorsa, Fenerbahçe’de Aziz Yıldırımsız olmuyor."
02: Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en büyük aktifleri sayılan ve ayrıca başarılarını etkileyen önemli bir faktör olan taraftarını; "Taraftar - takım ilişkisi ile oluşan psikolojik desteği; Müşteri - işletme ilişkisine dönüştürmek" tarzıyla kaynak olarak kullanılıp kulüp gelirleri makro seviyelere çekildi. Ayrıca tesisleşmenin getirilerini, markalaşmış ürünlerini ve katma değeri yüksek hizmetleri pazarlama şirketleri ve Borsa aracı kurumlarıyla "Halka Arz" edilip, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurumsallaşması tamamladı. Bunun sonucunda ise sportif başarılar planladığı gibi art arda geldi ve bundan sonraki süreçlerde de bu trend daha da güçlenerek devam edecektir. O yüzden Fenerbahçe’nin farkı buradadır.
• Yazarımız Ersin Demirel, bu ay "Hayatın İçinden Fenerbahçe"de Şoray Uzun’u konuk etti.
"Fenerbahçe ve Galatasaray’dan biri olmadan, olmaz"
Son dönemlerde Seksenler dizisiyle bomba gibi bir dönüş yapsa da biz kendisini Kaygısızlar dizisindeki Kültigin rolüyle tanıyıp sevdik. Sonrasında Evliya Çelebi misali, ülkemizin dört bir tarafına onunla yolculuk ettik. Euro 2012’de Saha Dışı programıyla taklit yeteneğinin de ne kadar kuvvetli olduğuna tanıklık ettik. Şoray Uzun’la kariyerine, Fenerbahçe – Galatasaray rekabetinin güzelliklerine, nostaljiye hazır mısınız?
01:Galiba stadyumlar âkil taraftar kitlesini kaybetti. Sağduyu fanatizme, centilmenlik şiddete yenik düştü. Ecnebinin futbol adına pek çok güzelliği dururken en lazım olmayan holiganizmini ithal ettik. Bu ülke insanına, bu ülke gençliğine yakışmayacak davranışları sergilemekte yarıştık. Yarışmamız gereken sportif başarıyı unutunca da yaklaşık on yıldır kendi aramızda bağrışıyoruz.
02: Rahmetli Lefter’in cenazesinde tüm formalar aynı tribündeydi. Allah aşkına bizim yan yana gelebilmemiz için birinin ölmesi mi gerekiyor?
03: Aziz Başkan’la tanışmadım ama bir anım var kendisi ile. Havaalanında taksi beklerken hemen ardımdaydı. Kendisine yerimi teklif ettim kabul etmedi. Bu jestimdem sonra Galatasaraylı oluğumu öğrenince çok şaşırdı ama daha çok sevindi. Taksiye herkesten sonra ve sırası gelince bindi. Buna çok şaşırmıştım. Bir o kadar da sevindim. Demek ki Süleyman Sebaların, Rahmetli Özhan Canaydınların centilmenlik anlayışlarından etkilenmiş ve bu geleneği devam ettirme niyetinde olan bir başkan ile karşı karşıyayım diye düşündüm. Aziz Bey’in Fenerbahçe’ye kattıkları, Fenerbahçe’nin Aziz Bey’den aldıkları ortada. Büyük bir spor adamı olduğunu düşünüyorum.
• Yazarımız Ersin Demirel, ünlüleri buluşturdu
"Bu Kupa, mücadele yılımızın sembolüdür!"
Zorlu, yorucu, garip bir sezondu 2011 – 2012 sezonu… Neden, niçin gibi sorularla doluydu hep kafamız. Bir bakıyoruz caddelerde, bir bakıyoruz Çağlayan’da, bir bakıyoruz Silivri’de, bir bakıyoruz Saracoğlu’da, deplasmandaydık. Lig şampiyonluğunu son anda kaçırdık belki ama 29 yıldır kazanamadığımız Türkiye Kupası’nı kazanarak, mücadele yılımızı somutlaştırdık. Ben de sanat camiasından, daha önce röportaj yaptığımız pek çok isme ulaştım ve bu mücadele kupasıyla ölümsüz bir hatıra gerçekleştirmek istedim. Bu isimler, taraftarlığını her zaman gösteren, mücadeleye destek veren, gerçek Fenerbahçeli isimlerdi. O gün aramızda olmak isteyip de olamayan Cahit Berkay, Hakan Yılmaz, Pelin Batu, Burhan Şeşen gibi pek çok isim de vardı. Biz de Aşkın Tuna, Tuğba Altıntop ve annesi, Yosi Mizrahi ve annesi, Ayça Tekindor, Ceyhun Fersoy, Hakan Bilgin ve Seferad Grubu’ndan Sami Levi olarak toplandık.
• Ömer Keskin’in hazırladığı "Sarı Lacivert Lens"de bu ay: Bu ayki sayımızda fotoğraflarla şehrin içine indik… Eminönü, tarihi geçmişiyle camileriyle, göğe doğru uzanan minareleriyle görkemlidir gerçekten. Zaman zaman bu köklü tarihin üstünde büyük bir kulübün renklerine tanık olursunuz. Fenerbahçe’nin vazgeçilmez renk skalasını yakalarsınız ve hayranlığınız daha bir artar. Bu kareyi kadraja alıp Kadıköy’e doğru vapurla yol aldığınızda vapurun sancak tarafından; Kızkulesi, Ortaköy ve boğaz köprüsünü içine alan kadrajın gökyüzü bölümündeki renk derinliğinde Kadıköy’e varırsınız.
• Yazarımız Alp Bacıoğlu, bu ayki "Zaman Tüneli" adlı köşesinde; Türkiye Kupası ve Fenerbahçe’nin bu kupadaki 50 yıllık serüvenine dair 3. No’lu yazısını aktarıyor ve geçtiğimiz ay içinde yitirdiğimiz Bego Ahmet’i yad ediyor.
• Köşe yazarlarımız Dr. Sedat Hayran, Baki Aydın, Gürdoğan Yurtsever, Ayşesu Zorlutuna, Gözde Ergünal, Jak Benzonana, Ege Özışık, Arzu Bıçakçı, Paşalı Birol ve Oktay Ünsal gözden kaçmaması gereken konuları, yazılarına taşıyarak gündemi oluşturmaya devam ediyorlar.
• 12. Adam sayfasında bu ayki konuklar: İlter Güner, Armağan Memik ve Deniz Sezer
"Aziz Yıldırım’ın 25 milyon evladından biriyiz"
"12. Adam" köşemizde bu ay; ilkokul yıllarından bugüne, arkadaşlıklarını ve hayatlarını sarı lacivert bayraklarla renklendiren, üniversiteli bir grup genç var. Geçtiğimiz ay konuğumuz olan sevgili Batu Mosturoğlu dolayısıyla tanıdığımız ve bizlere Fenerbahçemizin gelecek yıllarından güneşten pırıltılar yansıtan gençlerimizle sizler için konuştuk…
• Futbol Altyapı ile basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden çok özel haberler, fikstürler, transferler, müsabaka ve şampiyona sonuçları Fenerbahçe Dergisi’nde.
• Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları Merkezi’nden Yaz Okullarıyla ilgili haberler ve kayıt bilgileri derginizde…
• Yurt içi ve yurt dışındaki tüm derneklerimizden son haberler sayfalarımızdan sizlere taşınıyor.
• Fenerium, Fenercell, FenerNET, Premium Kart, Fenerbahçe Kart, Fantorya Kart, Fenerbahçe Dergisi Abonelik etkinlikleri derginizde.
• Fenerbahçe Spor Kulübü Eğitim Kurumları’na dair tüm haber ve etkinlikler derginizde.
• Dergimizin en sevilen köşelerinden minik taraftarlarımızdan birer merhaba geliyor sizlere… "Minik Kanaryalar" adlı köşemizde siz de çocuğunuzu Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz.
• Fenerbahçe Dergisi, oyun ve bulmaca köşeleriyle de, taraftarın hayatına renk katmaya devam ediyor.
• Fenerbahçe Dergisi’nin 113. sayısı, gündemi oluşturan gerçek haberler ve hiçbir yerde görmediğiniz fotoğraflarla yine dopdolu. Bayiinizden poster ekiyle birlikte istemeyi unutmayın.
Keyifli okumalar…

Kaynak: [Linkleri sadece adminler görebilir.]

Fenerbahçe'nin dergisi temmuz ayında taraftarlarıyla buluştu
1 sayfadaki 1 sayfası